Skip Ribbon Commands
Skip to main content
 • Kdo chce zažít tu správnou chemii?

  Mám chemii rád. Je to obor, se kterým jsem strávil kus života a se kterým ještě nějakou dobu pobudu. Baví mě to a nemám důvod měnit.

  Kromě toho, že sám „dělám vědu", tedy trávím čas se zkumavkami v laboratoři, jsem se již před nějakou dobou dal na dráhu takzvaného popularizátora vědy. Snažím se ukázat, že vědy jako chemie a fyzika nejsou jen pro suchary, kteří bílý plášť nesundají snad ani v posteli. Že jsou to perspektivní a rozhodně i zábavné obory.

  Zlomit stereotypy o nudné vědě - to nezní jako zrovna jednoduchý úkol. Proto jsem rád, že stejně jako já se o to snaží i mnoho dalších. Hlavní roli hrají učitelé na základních a středních školách, kteří se často potýkají s tím, že chemie připadá jejich studentům jako příliš složitá a nezábavná.

  Fandím učitelům, kteří to nevzdávají a chtějí v mladých lidech zapálit nadšení pro chemii. A fandím i firmám, které se je snaží v tomto podpořit. Takže fandím Unipetrolu, který spustil internetové stránky www.zazijchemii.cz. Myslím, že to je přesně typ projektu, který potřebujeme. Že na tyto stránky budou školáci chodit rádi a že zábavné pokusy a videa mohou využít i učitelé ve své výuce.

  Slovo chemie v češtině neznamená jenom vědní obor. Používá se často i jako popis dobře fungujících vztahů. Fotbalový tým musí mýt správnou týmovou chemii, aby předváděl pěknou hru. A když se dva lidé do sebe zamilují, tak to také znamená, že mezi nimi vznikla ta „správná chemie". Já přeji všem návštěvníkům stránky www.zazijchemii.cz, aby zažili tu správnou chemii s chemií.

Tvůj komentář

Vyplň všechna políčka Děkujeme za váš komentář Přidej
Lab Blog

Archiv záznamů

Nejnovější záznamy

ZÍSKÁNÍ
NOVÉHO HESLA

Błędny adres e-mail Na tuto e-mailovou adresu bude odeslán odkaz s novým heslem pro vstup do systému. Odkaz odeslán na uvedený e-mail.