Skip Ribbon Commands
Skip to main content
 • Vyrobte si plastickou hmotu z lepidla a jedlé sody!
   
  Na internetu je spousta receptů na výrobu nejrůznějších druhů slizu a tvárných hmot. Často však s přísadou tetraboritanu sodného (boraxu), který může způsobit vážné podráždění očí. Koupit si ho smí jen osoby starší 18 let. S naším návodem se bez něj obejdete. Díky použitým surovinám bude vaše umělá hmota nadýchanější, vyrobíte jí pořádnou dávku a určitě se pobavíte.
   
  Vyrobte si plastickou hmotu z lepidla a jedlé sody! blog.png


  Potřebujete:
  - tekuté PVA lepidlo
  - jedlou sodu (Hydrogenuhličitan sodný)
  - potravinářské barvivo (pokud chcete barevný sliz)
  - pěnu na holení

  - roztok na kontaktní čočky

  Jak na to:
  Množství surovin nakupte podle toho, kolik materiálu chcete vyrobit. Přidávejte je postupně v pořadí výše, míchejte lžící a poté zpracovávejte rukama. Ve finální fázi by hmota měla připomínat těsto na pizzu. Závěrečného roztoku na kontaktní čočky dejte radši nejdřív méně, abyste případně mohli příliš hustou konzistenci zachránit ředěním. Cílem je hladká pružná hmota, která je zároveň tak pevná, že s ní budete moci dělat, co se vám zamane. Tvarovat, natahovat, nalepovat... Anebo se do ní celí zabalit a pořádně si vystřelit z ostatních.

  VIDEO: Nač troškařit? Vyrobte si hromadu hmoty, oblečte se do ní a vyrazte na karneval či hodinu chemie!
  https://www.youtube.com/watch?v=Q7Ky_zicd84
   

Tvůj komentář

Vyplň všechna políčka Děkujeme za váš komentář Přidej
Lab Blog

Archiv záznamů

Nejnovější záznamy

ZÍSKÁNÍ
NOVÉHO HESLA

Błędny adres e-mail Na tuto e-mailovou adresu bude odeslán odkaz s novým heslem pro vstup do systému. Odkaz odeslán na uvedený e-mail.