Skip Ribbon Commands
Skip to main content
 • Nejnebezpečnější chemikálie světa
   
  Extrémně nebezpečné je už jejich vytvoření. Explodují, vzplanou, rozežerou a rozleptají. Nic se jich nesmí dotknout a jejich kompletní vlastnosti nejsou doposud známé. To jsou nejnebezpečnější chemikálie světa. Na seznam opravdu nejnebezpečnějších chemických sloučenin se dostane jen pár „vyvolených“ a dokonce i je někteří stateční vědci možná až příliš zblízka zkoumají.
  Nejnebezpečnější chemikálie světa.png

  Nejreaktivnější
  Nejreaktivnější látkou je fluorid chloritý se vzorcem ClF3. Jedná se o nasládlý plyn, který má schopnost podpalovat organické sloučeniny. Může mít smrtící účinky, protože všechno, s čím tato látka přijde do styku, začne okamžitě hořet. Například i cihly! Údajně ho chtěli používat nacisté k likvidaci nepřátelských bunkrů. Nakonec si to ale rozmysleli, protože nikdo nechtěl něco tak nebezpečného vyrábět.
  Nejexplozivnější
  Představte si, že se snažíte vyrobit látku, které se nemůžete dotknout, nemůžete ji nikam položit. Okamžitě totiž exploduje. A to i vědcům v naprosto izolované místnosti. Její anglický název je azidoazide azide (C2N14) a tolik citlivá je pravděpodobně kvůli velkému množství dusíku.
  Nejtoxičtější
  Pokud se někdy někde setkáte s dimethylkadmiem (CH3-Cd-CH3), pravděpodobně to nepřežijete. Otráví vaše ledviny a játra, nebudete moct dýchat ani se hýbat. Když budete mít vážně velké štěstí, nezemřete ihned, ale později na rakovinu. A k tomu je ještě silně reaktivní.
  Nejsilnější kyselina
  Báli jste se někdy, že se polijete kyselinou sírovou (H2SO4)? Kyselina fluoroantimoničná (HSbF6) je mnohem horší. Patří totiž mezi superkyseliny a rozleptá kompletně všechno, co jí zkříží cestu. Jen teflonová nádoba na ni platí.
   

Tvůj komentář

Vyplň všechna políčka Děkujeme za váš komentář Přidej
Lab Blog

Archiv záznamů

Nejnovější záznamy

ZÍSKÁNÍ
NOVÉHO HESLA

Błędny adres e-mail Na tuto e-mailovou adresu bude odeslán odkaz s novým heslem pro vstup do systému. Odkaz odeslán na uvedený e-mail.